Одесский футбл Одесский футбл Одесский футбл
Одесский футбл
новости
черноморец
черноморец(дубль)

ПРЕЗИДЕНТ ФК "ОДЕСА": " КЛУБ НЕ ЗНИКНЕ"
(06 июля 2013 / 22:39)

Президент "городян" Андрій Продаевич - про вилучення "Одеси" зі складу ПФЛ.
- Андрію Валентиновичу, резюмуйте, будь ласка, минулий сезон для "Одеси".
- Ми опинилися у тяжкому фінансовому становищі ще наприкінці минулого року. Я фактично зупинив фінансування клубу, але запропонував два варіанти розвитку подій: або знятися з турніру, або дограти його без зарплат, але з перспективою показати себе та знайти нові команди на наступний сезон.
Розрахувався з хлопцями за перше коло, але сказав, що на друге - грошей немає, з першого січня зарплатня нараховуватися не буде. Усі, хто мав бажання, могли піти з клубу вільними агентами. Але хлопці захотіли дограти чемпіонат. А щодо підсумків… Про які підсумки може йти мова? Сталося те, що мало статися. Не маю права когось у чомусь звинувачувати. Навпаки - всім дякую за те, що були з нами, та бажаю успіхів у подальшій кар’єрі.
- Вас не було на більшості матчів клубу. Це пов’язано з вашою відсутністю в ці дні в місті й країні чи, може, після припинення фінансування вам було незручно дивитися на хлопців, адже допомогти їм не могли через відсутність пот¬рібних коштів?
- Справді, не був присутнім на багатьох іграх сезону, але це пов’язано, перш за все, з моєю роботою. У мене з’явився новий напрям у бізнесі, який далеко від дому, отже, останні півтора року провів у постійних переїздах. Фізично не міг відвідувати матчі, тож незручність тут ні до чого.
- Хтось реально міг урятувати команду? Були звернення з подіб¬ними намірами чи питаннями, цікавилися можливістю придбати клуб?
- Чесно кажучи, нічого серйозного не було. Звертався до багатьох людей, з багатьма розмовляв. Хто мав можливість, допомагати не хотів, не було зацікавленості. А хто може та хоче - зараз не спроможні фінансово допомогти. Пропозицій придбати чи принаймні отримати в подарунок, також не було.
- Губернатор Одещини Едуард Матвійчук заявив якось про те, що не хоче фінансувати клуб, оскільки його головний інвестор - людина навіть багатша за власника "Чорноморця" Леоніда Клімова…
- Гадаю, не слід серйозно сприймати цю репліку. Його, певне, настільки вже дістали проханнями врятувати волейбольну "Джінестру", СКА (Одеса), ФК "Одеса" тощо, що він так сказав, аби від нього вже відчепилися. Зрештою, ми були останніми у цьому списку. Інших уже немає. А щодо Леоніда Клімова, то скажу, що його фінансові можливості в десятки разів перевищують мої. Навіть наведу приклад: у найкращі часи, ще коли на футбольній карті був овідіопольський "Дністер" і ми мали найбільший бюджет у своєму дивізіоні, бюджет "Чорноморця" перевищував наш у 30 разів! Про що тут ще говорити?
- ФК "Одеса" вже не в складі ПФЛ. Чи означає це, що його більше там не буде взагалі?
- Ми справді вийшли зі складу ПФЛ і втратили статус професіонального клубу, але сам футбольний клуб продовжуватиме життя й не зникне. Просто певний час гратимемо в аматорський футбол. Утім, у майбутньому маю надію повернутися. Принаймні до другої ліги. Це може статися у найближчі два-три роки.
- Два-три роки - це немалий термін. Чим займатиметься клуб у цей час? Що буде далі?
- Із радістю скажу про те, що буде далі. Навмисно пішов на цей крок. Зараз цілком міг фінансувати команду другої ліги, але, як мені здається, краще направити ці кошти в розвиток власної школи, яка базується на стадіоні "Торпедо". Це - спорткомплекс на вулиці Атамана Головатого, раніше він належав автозбиральному заводу.
Наразі вже функціонує стандартне поле з натуральним газоном, міні-футбольний майданчик зі штучним покриттям, де вже займаються діти. 10 липня починаються роботи з укладки середнього поля, розміром 40 х 60, також зі штучним покриттям. А ще будуть манеж і тенісні корти. Уже ведеться ремонт у роздягальнях, сауні, спортзалі та класі для теоретичних занять.
Планую відкриття комплексу наприкінці літа, відтак зможемо приймати там майже 400 дітей. До того ж, у планах - побудувати трибуну принаймні на 1000 місць, отже, саме там спокійно можна буде грати в другій лізі за рік-два. Якби залишив команду в другій лізі зараз, не потягнув би два проекти одночасно. Так, це - крок назад, але за рік-два з нашою інфраструктурою можна буде рухатися вперед.
- А що скажете про тренерський колектив? Хто готуватиме майбутніх зірок одеського футболу?
- Знаєте, тут я справді можу пишатися тими, хто працюватиме з дітьми та юнаками. Судіть самі: до Віталія Тищенка та Олександ¬ра Козакевича, які з нами вже не перший рік і створили чудовий колектив - ФК "Одеса"-2, приєднаються Андрій Пархоменко, Геннадій Щекотилін, Костянтин Кулик, Валентин Полтавець, ще Сергій Ткаченко. Думаю, самі розумієте, що ці чудові в минулому футболісти й нині тренери знають, як грати у футбол і про що розповісти дітям.
Школа ФК "Одеса" розташована у спальному районі міста - селищі Котовського, де мешкають майже 400 тисяч людей. "Чорноморця" там немає, відтак конкурентів майже немає. Більше того, планую розвиток школи та будівництво нових майданчиків.
- Зі школою зрозуміло. Чудовий проект! Та якщо ФК "Одеса" повернеться до першості України, залишитеся президентом?
- Залишаюся єдиним власником клубу та його президентом. Мій проект - школа з подальшим поверненням на професіональний рівень.
- Ця ідея частенько з’являлася впродовж усієї весняної частини сезону. Можливо, варто було поспілкуватися з керівниками іншого одеського клубу - "Чорноморця" - про те, щоби створити фарм-клуб, у якому можна було б награвати футболістів для головної команди міста. Принаймні на найближчі кілька сезонів, аби зберегти ФК "Одеса"?
- Це питання обговорював ще два роки тому з президентом "Чорноморця" Леонідом Клімовим. Його відповідь була негативною. Клуб має "дубль", команду U-19. Навіщо їм ще одна команда?
www.ukrfootball.in.ua
НазадВверх

ВНИМАНИЕ! ВНИМАНИЕ!

Сайт "Одесский футбол" приобретет нужные программки матчей, календари-справочники, книги, фотографии и видеозаписи, связанные с советским, украинским и одесским футболом периода 30-х - 90-х годов (матчи чемпионата и Кубка СССР, чемпионата и Кубка Украины, доументальные фильмы, сюжеты или передачи, частное видео).

Предложения присылать на электронный адрес football-odessa-02@ukr.net
(20 февраля 2012г)

 Черноморец
 Черноморец-2
 Пальмира
 Днестр
 Реал
 ПОРТОВИК
 ДНЕСТРОВЕЦ
 ДИНАМО
 СКА-ЛОТТО
 АВТОМОБИЛИСТ
 ДУНАЕЦ
 СК Одесса

Георгий КОНДРАТЬЕВ:
"В ШЕПЕТОВКЕ ПОЛУЧАЛ МЕШОК ДЕНЕГ"
В советском футболе было много ярких нападающих, на которых народ валом валил на стадионы. В 80-е годы в Киеве ходили «на Блохина», в Тбилиси - «на Шенгелия», в Ташкенте - «на Якубика», в Днепропетровске - «на Протасова», в Ростове - «на Андреева». Болельщики столицы Белоруссии шли «на Кондратьева», блиставшего в ту пору в минском «Динамо». Самобыт...(Перейти)
 

© Использование в любой форме материалов, размещённых на сайте, только с разрешения авторов или администраторов сайта. Ссылка на сайт при этом обязательна


Одесский футбол